مخازن کرایوژنیک

مخزن کرایوژنیک مخزنی است که برای نگهداری مواد در دمای بسیار پایین استفاده می شود. مخازن کرایوژنیک برای ذخیره گازهای طبیعی مانند اکسیژن، آرگون، نیتروژن، هلیوم، هیدروژن و سایر مواد استفاده می شود. مخازن می توانند مواد را در دما و فشار مناسب برای حمل و نقل ذخیره کنند.

پرژینگ یا پرجینگ

گازهای مایع در طیف گسترده ای از کاربردها، از جمله پردازش فلز، صنعت نفت و گاز، فناوری پزشکی، الکترونیک، تصفیه آب، تولید انرژی و صنایع غذایی استفاده می شود. امروزه، تعداد بیشتری از این گازهای صنعتی به صورت مایع در دماهای برودتی به مشتریان تحویل داده می‌شوند و این امکان را فراهم می‌سازد تا در محل برای استفاده بعدی ذخیره شوند. ظرفیت مخازن کرایوژنیک از 10 تا 100000 لیتر بیشتر است و به ترتیب فشار کاری استاندارد 18، 22 یا 36 بار دارند. مخازن ذخیره مایعات کرایوژنیک سه جزء اساسی دارند: مخزن فشار داخلی ظرفی که معمولاً از فولاد ضد زنگ یا سایر مواد ساخته شده است که در مواجهه با دماهای برودتی دارای ویژگی های استحکام مطلوبی هستند. این مخازن داخلی و لوله‌ها به این دلیل از فولاد ضد زنگ ساخته شده‌اند تا از تمیزی درجه بالا اطمینان حاصل کنند به ویژه برای صنایع غذایی و الکترونیک. مخزن داخلی معمولاً برای حفظ حداکثر فشار کاری مجاز 250 psig طراحی شده است. مخازن ممکن است برای فشار کاری بالاتر یا کمتر و کاربردهای خاص ساخته شوند. تانک بیرونی ظرف ساخته شده از فولاد کربنی یا فولاد ضد زنگ. در شرایط عملیاتی عادی، این مخزن عایق را در اطراف مخزن فشار داخلی حفظ می کند و همچنین می تواند خلاء را در اطراف مخزن داخلی حفظ کند. به طور معمول، رگ بیرونی در معرض دماهای برودتی قرار نمی گیرد. عایق فضای بین ظرف داخلی و خارجی، حاوی چندین اینچ از مواد عایق است که در خلاء نگهداری می شود. خلاء و مواد عایق به کاهش انتقال حرارت و در نتیجه کاهش جوش اکسیژن مایع، نیتروژن مایع یا آرگون مایع ذخیره شده در ظرف کمک می کند. پوسته بیرونی به طور ویژه پوشش داده شده است و یک سیستم خلاء پرلیت با یک جاذب غربال مولکولی برای اطمینان از عایق کاری برجسته اعمال می شود.
اکسیژن مایع، نیتروژن مایع و آرگون مایع مایعات برودتی هستند. دمای جوش آنها عبارتند از:

قوانین ایمنی عمومی برای اکسیژن مایع، نیتروژن مایع و آرگون مایع در زیر قوانین کلی حمل و نقل ایمن برای اکسیژن مایع، نیتروژن مایع و آرگون مایع آمده است: اکسیژن مایع، نیتروژن مایع یا آرگون مایع را در فضاهای بسته یا مناطق با تهویه ضعیف ذخیره نکنید. اطمینان حاصل کنید که مایعات کرایوژنیک فقط توسط افرادی که در مورد خواص مواد و روش های صحیح کار با آن آموزش دیده اند، استفاده می شود. اطمینان حاصل کنید که تمام لوله‌هایی که مایعات کرایوژنیک در آن‌ها می‌توانند بین دو دریچه و مخزن محبوس شوند، مجهز به دریچه‌های کاهش فشار هستند که به دریچه‌های با طراحی مناسب هدایت می‌شوند. از سیگار کشیدن و ایجاد جرقه در نزدیکی تجهیزات و مخازن اکسیژن مایع خودداری کنید. با شعله باز به مخازن اکسیژن مایع نزدیک نشوید. احتیاط: تعمیر و نگهداری تاسیسات ذخیره سازی فقط پرسنل مجاز و آموزش دیده باید محل نگهداری اکسیژن مایع، نیتروژن مایع یا آرگون مایع و اجزای آن را نگهداری و راه اندازی کنند. نگرانی های ایمنی باید فورا گزارش شود.

در پترو گاز آسمان، ما با مخازن کرایوژنیک قابل حمل در سایز های مختلف، طیف گسترده ای از خدمات را ارائه می دهیم. اگر نیازمند گازهای صنعتی متفاوت یا فرآیند اکسیژن زدایی یا پرج نیتروژن هستید، لطفاً همین امروز با ما تماس بگیرید. ما مفتخریم که به شما عزیزان خدمت رسانی می کنیم.

پرژینگ یا پرجینگ

صفحه اصلی

تماس با ما

با ما در تماس باشید و از خدمات نوین ما بهره ببرید

ایران
خرمشهر-شهرک صنعتی

petroaeman@gmail.com

09129274844
09160270410