پرژینگ

عملیات پرجینگ - پرژینگ - اکسیژن زدایی یا پاکسازی نیتروژن چیست؟ عملیات پرجینک نیتروژن ، یک تکنیک استاندارد در صنعت برای جایگزینی هر جو نامطلوب یا خطرناک در خط لوله یا مخازن با یک جو نیتروژن خنثی است. اگر در صنعتی کار می کنید که در آن آلودگی گازهای خطرناک امکان پذیر است، پرجینگ نیتروژن یک ضرورت مطلق است. چرا از نیتروژن برای پاکسازی – اکسیژن زدایی استفاده می شود؟ نیتروژن خشک و غیر قابل احتراق است و پرژ - پرج نیتروژن از اشتعال گازهای قابل احتراق جلوگیری می کند. به عبارت ساده، تزریق نیتروژن در تجهیزات صنعت نفت و گاز به طور موثری رطوبت و اکسیژن را کاهش می یابد و آب و هوای پایدارتری ایجاد می کند. از بین گازهای خنثی مانند نیتروژن ،آرگون و هلیوم ، نیتروژن به علت مقرون به صرفه بودن برای پرج یا پاکسازی سیستم های لوله کشی نفت و گاز رایج تر است. انواع مختلف پرجینگ نیتروژن وقتی نوبت به پرجینگ نیتروژن می‌رسد، سیستم‌ها و روش‌های مختلفی درگیر هستند که همگی به تجهیزات متفاوتی نیاز دارند. پرژینگ نیتروژن به تجهیزات مورد استفاده (به عنوان مثال، شکل و نوع)، و همچنین محل خروجی ها و ورودی های خط لوله یا مخازن بستگی دارد.

پرژینگ یا پرجینگ

1. پرژینگ به روش رقیق سازی:
این روش متداول ترین روش پرج نیتروژن است که برای سیستم‌ها،خطوط لوله،مخازن و تجهیزات پیچیده که شامل کوره‌ها،راکتورها و غیره می‌شود، ایده‌آل است. بدین صورت که نیتروژن با فشار و خلوص بالا به خط لوله تزریق می شود و از نقطه مقابل گاز و رطوبت موجود در سیستم یا خط لوله خارج می شود.
2. پیگ رانی:
هنگامی که سیستم خط لوله مورد نظر دارای مقاطع مستقیم هست، این روش ایده آل است. در بیشتر موارد، یک پیستون خراش دهنده برای پاکسازی یا پیستون فومی برای خشک کردن، که به عنوان "پیگ" شناخته می شود ،توسط فشار نیتروژن به حرکت در می آید. همانطور که پیگ از طریق نیتروژن حرکت می کند و به خط فشار می آورد، به طور موثر محتویات را پاک می کند. در این حالت مقدار نیتروژن مورد نیاز بر اساس حجم لوله است. برخلاف روش های دیگر، مانند روش رقیق سازی، می توانید یک سیستم را با پرج نیتروژن کمتری پاکسازی کنید. اگرچه پیگ بیشتری مورد استفاده قرار می گیرد.
3. روش خلاء فشار:
وقتی شرایط اجازه پیگ رانی را نمی دهد، یک ظرف را می توان با استفاده از نیتروژن تحت فشار قرار داد. هنگامی که محتویات ظرف با نیتروژن ترکیب می شود، رقیق سازی اتفاق می افتد. این ترکیب سپس تخلیه می شود و این روند تکرار می شود. این روش زمانی ایده آل است که یک سیستم فقط یک دهانه داشته باشد. مقدار نیتروژن مورد نیاز در این مورد به تعداد دفعات تخلیه تحت فشار مورد نیاز برای کاهش آلاینده تا رسیدن به حد قابل قبول بستگی دارد.
4.انتقال فشار مایعات:
در موارد خاص، ممکن است بخواهید مایعات را بدون استفاده از پمپ انتقال دهید. برای تکمیل این کار، نیتروژن به شما این امکان را می دهد که فضای بالای یک مخزن را تحت فشار قرار دهید. این روشی است که اغلب در مواقعی که محدودیت فضا وجود دارد یا اگر مواد خاصی وجود دارد که بر راندمان پمپ تأثیر می گذارد استفاده می شود. با استفاده از این روش پرج، می توانید خطر اکسیداسیون را به میزان قابل توجهی کاهش دهید که اغلب هنگام انتقال مایع از یک مخزن به مخزن دیگر رخ می دهد.

پرژینگ نیتروژن چگونه کار می کند؟
هدف از پرجینگ نیتروژن، "پاکسازی" لوله ها و سایر قسمت هایی است که حاوی آلاینده ها هستند. با انجام این کار، خطرات مرتبط با عناصر خطرناک از جمله اکسیژن را به میزان قابل توجهی کاهش خواهید داد. بسته به روش مورد استفاده، نیتروژن ممکن است در فشار بالا یا پایین در گردش باشد. البته، روش پرج نیتروژن مورد استفاده به عوامل زیادی بستگی دارد، از جمله برخی از نکاتی که در بالا به آن پرداختیم. صرف نظر از روش مورد استفاده، شما نیاز به دسترسی به جریان ثابت نیتروژن بافشار و خلوص بالا نیاز دارید. در پترو گاز آسمان، ما با پکیج های تولید نیتروژن سیار، طیف گسترده ای از قطعات و خدمات متنوعی را ارائه می دهیم. اگر نیازمند گازهای صنعتی متفاوت یا فرآیند اکسیژن زدایی یا پرج نیتروژن هستید، لطفاً همین امروز با ما تماس بگیرید. ما خوشحالیم که به شما کمک می کنیم!

پرژینگ یا پرجینگ

صفحه اصلی

تماس با ما

با ما در تماس باشید و از خدمات نوین ما بهره ببرید

ایران
خرمشهر-شهرک صنعتی

petroaeman@gmail.com

09129274844
09160270410